FCM Bacau-Otelul 0-4!

Pentru Otelul au inscris Baltoi, in minutul 10, Tanase, in minutul 43, Brujan (minutul 77) si Gabriel Paraschiv, in minutul 80.

FCM Bacau ramane cu 13 puncte, insa face minus 17 la adevar si pare principala candidata la retrogradare.

Golul care a deschis dezastrul la Bacau: Baltoi in min. 10
Discuta meciul pe forum

Marius Stan, directorul general al clubului Otelul, considera ca victoria de vineri valoreaza „sase puncte” in lupta pentru evitarea retrogradarii. „A fost o diferenta clara de valoare intre cele doua echipe. Victoria de astazi este vitala pentru noi. Nu consider ca suntem salvati de la retrogradare dupa acest rezultat. Lupta continua sa fie aspra”, a afirmat Stan.

„Nu ma asteptam sa castigam cu 4-0. Scorul ne scuteste de prea multe comentarii. Am dominat jocul de la un capat la celalalt. Nu se pune problema ca ne-am salvat de la retrogadare. Mai este mult pana la finalul campionatului”, a precizat antrenorul galatenilor, Petre Grigoras.

FCM Bacau: Manea – Codreanu, David, Geaman, Fl. Ganea – Doltea (Balauru ’46), S. Trofin, I. Matei (Dobos ’46), Bojescu (Verdes ’70), Gheorghiu – Tănasă. Antrenor:Cristi Popovici

Otelul: Vitca – Cr. Craciun, N’Ogo, M. Baciu, Semeghin – V. Tanase (Marginean 65), Sg. Costin, G. Paraschiv, Brujan (Somodean ’80) – Baltoi, D. Stan (Badescu ’76). Antrenor: Petre Grigoras

Cartonase galbene: Trofin ‘5, David ’69 / Vitcă ’48, Sg. Costin ’49

La meci au asistat aproximativ 5000 de spectatori

La Iasi, in meciul Poli Iasi-Pandurii 1-0, unicul gol al partidei a fost marcat de Chernoch in minutul 85.