Alegeri 30 noiembrie 2008

Lista definitiva rezultate alegeri
Senat: RC Mardare si Elena Mitrea (PSD), G. Berca (PNL) si V. Nistor (PDL).
Camera Deputatilor: Hrebenciuc, Vlase, Antochi si Iancu (PSD), A. Popescu, V. Gherasim si V. Vreme (PDL), Mihai Banu, Ionel Palar si Tudor Chiuariu (PNL). Unii, nominal.

Prezenta la vot in judetul Bacau a fost de 36.45%, la nivel national fiind de 39,26%, dintre care cei mai mulţi au votat în mediu rural – 40,6%. În mediul urban prezenţa la vot a fost de 30,43%.

Biroul Electoral Central a anuntat luni, la ora 18.00, situatia dupa numararea a 99.62% din voturi.
Rezultate la nivel national:
Camera Deputatilor: PSD – 33,09%, PDL – 32,34%, PNL – 18,57%, UDMR – 6,18%
Senat: PSD – 34,12%, PDL – 33,57%, PNL – 18,75%, UDMR – 6,41%

Rezultate jud. Bacau, luni, ora 14

Senat
Dupa numararea a 90,51 la suta din voturile exprimate pentru candidatii bacauani pentru Senat, PSD conduce cu 37,88 la suta, urmat de PDL, cu 29,55 de procente si de PNL, cu 25,02 la suta. PRM a obtinut 3,50 la suta iar PNG, 1,73%

Colegiul 1 – 90,61%
G. Berca PNL – 36,03%
V. Nedef PDL – 30,47%
D. Stoica PSD – 25,23%

Colegiul 2 – 91,34%
S. Cutas (PSD-PC) – 40%
V. Nistor PDL – 31,16%
G. Lupu PNL – 19,27%

Colegiul 3 – 74,28%
RC Mardare – PSD – 51,65%
T. Balcanu PDL – 26,24%
L. Ciubotariu PNL – 16,36%

Colegiul 4 – 93,06%
Elena Mitrea PSD – 42,15%
Doru Simovici PDL – 29,31%
A. Mironescvu PNL – 22,17%

Camera Deputatilor
Dupa numararea a 90,51 la suta din voturile exprimate de alegatorii bacauani pentru Camera Deputatilor, rezultatele sint urmatoarele: PSD – 37,61%, PDL – 29,99%, PNL – 23,95%, PRM – 3,23%, PNG – 1,57%

Colegiul 1 – 100%
C. Draganuta PDL – 31,96%
T. Chiuariu PNL – 31,44%
C. Zaharia PSD – 26,01%
C. Arvinte PRM – 5,01%

Colegiul 2 – 100%
A. Popescu PDL – 34,13%
M. Cliveti PSD – 28,22%
IS Lefter PNL – 26,74%

Colegiul 3 – 100%
I. Palar PNL – 42,30%
T. Lungu PDL – 28,30%
C. Dunava PSD – 20,93

Colegiul 4 – 96,61%
Gh. Antochi PSD – 48,89%
N. Olaru PDL – 31,24%
S. Dogaru PNL – 12,24%

Colegiul 5 – 89,74%
M. Banu PNL – 42,59%
L Miroseanu PDL – 30,45%
Cr. Vintila PSD – 22,12%

Colegiul 6 – 93,47%
V. Vreme PDL – 39,24%
E. Berezcky PSD – 37,50%
M. Danciu PNL – 15,46%

Colegiul 7 – 86,20%
C. Avram PSD-PC – 40,90%
V. Gherasim PDL – 30,03%
O. Cojocaru PNL – 18,52%

Colegiul 8 – 92,84%
I. Iancu PSD – 57,52%
Cr. Cucuian PDL – 22,86%
E. Stoica PNL – 12,39%

Colegiul 9 – 48,38%
V. Hrebenciuc PSD – 53,19%
B. Coanda PDL – 26,91%
C. Pricope PNL – 11,48%

Colegiul 10 – 94,87%
G. Vlase PSD – 50,17%
Doina Melinte PDL – 24,10%
Cr. Cojocaru PNL – 18,16%

Numar de voturi, judetul Bacau

Senat

Colegiul 1
G. Berca – 22.936
V. Nedeff – 19.396
D. Stoica – 16.057

Colegiul 2
S. Cutas – 17.643
V. Nistor – 13.697
G. Lupu – 9649

Colegiul 3
RC Mardare – 23.317
T. Balcanu – 12.741
L. Ciubotariu – 6983

Colegiul 4
E. Mitrea – 25.971
D. Simovici – 18.382
A. Mironescu – 13.927

Camera Deputatilor

C1
C. Draganuta – 6579
T. Chiuariu – 6472
C. Zaharia – 5354

C2
A. Popescu – 7222
M. Cliveti – 5971
IS Lefter – 5659

C3
I. Palar – 9247
T. Lungu – 6187
C. dunava – 4575

C4
Gh. Antochi – 10296
N. Olaru – 6453
S. Dogaru – 2586

C5
M. Banu – 9288
L. Miroseanu – 6596
Cr. Vintila – 5007

C6
V. Vreme – 7850
E. Berezcki – 7424
M. Danciu – 3427

C7
C. Avram – 9713
V. Gherasim – 7058
O. Cojocaru – 5606

C8
I. Iancu – 11035
Cr. Cucuian – 4817
E. Stoica – 2415

C9
V. Hrebenciuc – 12301
B. Coanda – 6213
C. Pricope – 2660

C10
G. Vlase – 10939
D. Melinte – 5617
Cr. Cojocaru – 4085

Surse: Ziarul de Bacau, Razvan Bibire.


Lista finala de parlamentari

ALBA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Calin Potor (PD-L)
Colegiul 2: Clement Negrut (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Atanasiu (PNL)
Colegiul 4: Radu Coclici (PSD)
Colegiul 5: Corneliu Olar (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Alexandru Peres (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Dobra (PD-L)

ARAD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Lucian Rivis Tipei (PD-L)
Colegiul 2: Claudia Boghicevici (PD-L)
Colegiul 3: Adrian Nitu (PD-L)
Colegiul 4: Mihaita Calimente (PNL)
Colegiul 5: Florin Ciprian Luca (PSD+PC)
Colegiul 6: Marius Sorin Gondor (PD-L)
Colegiul 7: Iustin Marinel Cionca-Arghir (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Ovidiu Marin (PD-L)
Colegiul 2: Avram Craciun (PSD+PC)
Colegiul 3:Constantin Traian Igas (PD-L)

ARGES

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gheorghe Sorin Buta (PD-L)
Colegiul 2: Gheorghe Mircea Draghici (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Burnei (PSD+PC)
Colegiul 4: Andi Sorin Pandele (PD-L)
Colegiul 5: Filip Georgescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Costin Radu Vasilica (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Niculescu Duvaz (PSD+PC)
Colegiul 8: Dominic Andrei Gerea (PNL)
Colegiul 9: Cristian Boureanu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Mircea Diaconu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Serban Valeca (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Tamga (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Cinteza (PD-L)

BACAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Tudor Chiuariu (PNL)
Colegiul 2: Adrian Popescu (PD-L)
Colegiul 3: Ionel Palar (PNL)
Colegiul 4: Gheorghe Antochi (PSD+PC)
Colegiul 5: Mihai Banu (PNL)
Colegiul 6: Valerian Vreme (PD-L)
Colegiul 7: Vasile Gherasim (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Iancu (PSD+PC)
Colegiul 9: Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)
Colegiul 10: Gabriel Petru Vlase (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Gabriel Berca (PNL)
Colegiul 2: Vasile Nistor (PD-L)
Colegiul 3: Catalin Radu Mardare (PSD+PC)
Colegiul 4: Elena Mitrea (PSD+PC)

BIHOR

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Akos Derzsi (UDMR)
Colegiul 2: Petru Lakatos (UDMR)
Colegiul 3: Ana Lucia Varga (PNL)
Colegiul 4: Nicolae Jolta (PNL)
Colegiul 5: Stefan Seremi (PD-L)
Colegiul 6: Sorin Ioan Roman (PSD+PC)
Colegiul 7: Sonia Maria Draghici (PSD+PC)
Colegiul 8: Maria Csilla Peta (UDMR)
Colegiul 9: Octavian Bot (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Zoltan Attila Cseke (UDMR)
Colegiul 2: Cornel Popa (PNL)
Colegiul 3: Petru Filip (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Mang (PSD+PC)

BISTRITA NASAUD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Radu Emil Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 2: Nelu Ioan Botis (PD-L)
Colegiul 3: Ioan Oltean (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Tintean (PNL)

Senat

Colegiul 1: Ioan Zbarciu (PD-L)
Colegiul 2: Danut Nicolae Prunea (PSD+PC)

BOTOSANI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Nicolae Rebenciu (PNL)
Colegiul 2: Andrei Dolineaschi (PSD)
Colegiul 3: Florin Ţurcanu (PNL)
Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob (PD-L)
Colegiul 5: Costică Macaleţi (PSD)
Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Marcu Gheorghe (PSD)
Colegiul 2: Liviu Campeanu (PNL)
Colegiul 3: Dan Augustin Humelnicul (PD-L)

BRASOV

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gheorghe Gabor (PNL)
Colegiul 2: Constantin Nita (PSD+PC)
Colegiul 3: Aurel Mihai Dontu (PNL)
Colegiul 4: Nicolescu Tita (independent)
Colegiul 5: Gabrile Andronache (PD-L)
Colegiul 6: Lilli Ana Farkas (UDMR)
Colegiul 7: Florin Postolachi (PD-L)
Colegiul 8: Gheorghe Ialomiteanu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Iulian Marian Rasliu (PD-L)
Colegiul 2: Titus Corlatean (PSD+PC)
Colegiul 3: Ioan Ghise (PNL)
Colegiul 4: Florian Dumitru Staicu (PD-L)

BRAILA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Diana Adriana Tusa (PNL)
Colegiul 2: Eugen Badalan (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Balcan (PSD+PC)
Colegiul 4: Mihai Tudose (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Rizea (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Ion Rotaru (PSD+PC)
Colegiul 2: Sever Constantin Cibu (PNL)

BUZAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Adrian Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 2: George Scutaru (PNL)
Colegiul 3: Titi Holban (PNL)
Colegiul 4: Alecu Valeriu (PD-L)
Colegiul 5: Marian Ghiveciu (PSD+PC)
Coleguil 6: Carmen Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 7: Cezar Preda (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Viorel Constantinescu (PD-L)
Colegiul 2: Bigiu Marian Vasile (PNL)
Colegiul 3: Ion Vasile (PSD+PC)

CALARASI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ioan Damian (PSD+PC)
Colegiul 2: Eugen Nicolaescu (PNL)
Colegiul 3: Dan Motreanu (PNL)
Colegiul 4: Stelian Fuia (PD-L)
Colegiul 5: Dmutru Boabes (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Vasile Nedelcu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Dumitru (PD-L)

CARAS-SEVERIN

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Chisalita Ioan (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Hogea (PD-L)
Colegiul 3: Ion Tabugan (PNL)
Colegiul 4: Valentin Rusu (PD-L)
Colegiul 5: Ion Mocioalca (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Balan Gheorghe-Pavel (PSD+PC)
Colegiul 2: Secasan Iosif (PD-L)

CLUJ

Camera Deputatilor

colegiul 1 Mircea Giurgiu (PD-L)
colegiul 2 Daniel Buda (PD-L)
colegiul 3 Petru Calian (PD-L)
colegiul 4 Adian Gurzau (PD-L)
colegiul 5 Horea Uioreanu (PNL)
coleguil 6 Cornel Itu (PSD+PC)
colegiul 7 Vasile Soporan (PSD+PC)
colegiul 8 Virgil Pop (PNL)
colegiul 9 Palfi Mozes Zoltan (UDMR)
colegiul 10 Mate Andras Levente (UDMR)

Senat

colegiul 1 Mihail Hardau (PD-L)
colegiul 2 Serban Radulescu (PD-L)
colegiul 3 Marius Nicoara (PNL)
colegiul 4 Alexandru Cordos (PSD+PC)

CONSTANTA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gherghe Dragomir (PNL)
colegiul 2 Mihai Lupu (PNL)
colegiul 3 Ileana-Cristina Dumitrache (PSD+PC)
colegiul 4 Constantin Chirila (PD-L)
colegiul 5 Iorghus Zamfir (PD-L)
coleguil 6 Eduard-Stelian Martin (PSD+PC)
colegiul 7 Radu-Matei Bratianu (PSD+PC)
colegiul 8 Manuela Mitrea (PSD+PC)
colegiul 9 Antonella Marinescu (PSD+PC)
colegiul 10 Maria Stavrositu (PD-L)

Senat

colegiul 1 Puiu Hasoti (PNL)
colegiul 2 Nicolae Moga(PSD+PC)
colegiul 3 Alexandru Mazare (PSD+PC)
colegiul 4 Mircea Marius Banias (PD-L)

COVASNA

Camera Depuatilor

colegiul 1 Edler Andras Gyorgy (UDMR)
colegiul 2 Marton Arpad (UDMR)
colegiul 3 Olosz Gergely (UEDMR)
colegiul 4 Horia Grama (PSD+PC)

Senat

colegiul 1 Bokor Tiberiu (UDMR)
colegiul 2 Almos Albert (UDMR)

HARGHITA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Korodi Attila – UDMR
colegiul 2 Kelemen Hunor – UDMR
colegiul 3 Antal Istvan – UDMR
colegiul 4 Pal Arpad – UDMR
colegiul 5 Mircea Dusa – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Gyerko Laszlo – UDMR
colegiul 2 Verestoy Attila – UDMR

HUNEDOARA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Laurentiu Nistor – PSD+PC
colegiul 2 Iosif-Veniamin Blaga – PD-L
colegiul 3 Ioan Timis – PNL
colegiul 4 Cornel Resmerita – PSD+PC
colegiul 5 Monica Iacob-Ridzi – PD-L
colegiul 6 Radu Timpau – PNL

Senat

colegiul 1 Cosmin Nicula – PSD+PC
colegiul 2 Dorin Paran – PD-L
colegiul 3 Dan Radu Rusanu – PNL

IALOMITA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cristina Pocora – PNL
colegiul 2 Marian Neacsu – PSP+PC
colegiul 3 Dan Mircea Popescu – PSD+PC
colegiul 4 Tinel Gheorghe – PD-L

Senat

colegiul 1 Tudor Panturu – PD-L
colegiul 2 Mihaita Gaina – PSD+PC

IASI

Camera Deputatilor

colegiul 1 Luminita Iordache – PSD+PC
colegiul 2 Relu Fenechiu – PNL
colegiul 3 Petru Movila – PD-L
colegiul 4 Vasile Mocanu – PD-L
colegiul 5 Neculai Ratoi – PSD+PC
colegiul 6 Anghel Stanciu – PSD+PC
colegiul 7 Cristian Adomnitei – PD-L
colegiul 8 Tudor Ciuhodaru – PSD+PC
colegiul 9 Vasile Oajdea – PD-L
colegiul 10 Teodor Spinu – PD-L
colegiul 11 Cristina Dobre – PNL
colegiul 12 Nicusor Paduraru – PD-L

Senat

colegiul 1 Varujan Vosganian – PNL
colegiul 2 Sorin Lazar – PSD+PC
colegiul 3 Florin Constantinescu – PSD+PC
colegiul 4 Mihaela Popa – PD-L
colegiul 5 Dumitru Oprea – PD-L

ILFOV

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gabriel Oprea – PSD+PC
colegiul 2 Mircea Marin – PD-L
colegiul 3 Mihaela Sandru – PD-L
colegiul 4 Calin Popescu Tariceanu – PNL

Senat

colegiul 1 Anghel Iordanescu – PSD+PC
colegiul 2 Iulian Urban

MARAMURES

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gheorghe Zoicas – PSD+PC
colegiul 2 Catalin Chereches – PSD+PC
colegiul 3 Nicolae Bud – PD-L
colegiul 4 Doru Lese – PD-L
colegiul 5 Pavel Horj – PNL
colegiul 6 Stefan Beres – UDMR
colegiul 7 Vasile Berci – PNL

Senat

colegiul 1 Liviu Titus Pasca – PNL
colegiul 2 Sorin Bota – PSD+PC
colegiul 3 Gheorghe Mahai Barlea – PD-L

Bacau

MEHEDINTI

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cornel Ghita – PD-L
colegiul 2 Doinita Chircu – PD-L
colegiul 3 Viorel Palasca – PNL
colegiul 4 Eugen Nicolicea – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Mihai Stanisoara – PD-L
colegiul 2 Petre Daea – PSD+PC

MURES

Camera Deputatilor

colegiul 1 Borbely Laszlo – UDMR
colegiul 2 Mihai Opriscan – PD-L
colegiul 3 Kelemen Attila – UDMR
colegiul 4 Victor Socaciu – PSD+PC
colegiul 5 Kerekes Karoly – UDMR
colegiul 6 Toader Stroian – PD-L
colegiul 7 Ciprian Dobre – PNL
colegiul 8 Vasile Gliga – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Gyorgy Frunda – UDMR
colegiul 2 Marko Bela – UDMR
colegiul 3 Petru Basa – PNL
colegiul 4 Corneliu Grosu – PSD+PC

NEAMT

Camera Deputatilor

colegiul 1 Stelian Ghita-Eftemie – PD-L
colegiul 2 Mihaela Stoica – PD-L
colegiul 3 Culita Tarata – PSD+PC
colegiul 4 Marius Neculai – PD-L
colegiul 5 Ioan Muntean – PSD+PC
colegiul 6 Victor Surdu – PSD+PC
colegiul 7 Marius Rogin – PD-L
colegiul 8 Emil Bostan – PNL

Senat

colegiul 1 Toader Mocanu – PD-L
colegiul 2 Ioan Chelaru – PSD+PC
colegiul 3 Ovidius Marcutian – PNL

OLT

Camera Deputatilor

colegiul 1 Daniel Barbulescu – PD-L
colegiul 2 Nicolae Stan – PD-L
colegiul 3 Marin Bobes – PSD+PC
colegiul 4 Valeriu Steriu – PSD+PC
colegiul 5 Florin Iordache – PSD+PC
colegiul 6 Gigel Stirbu – PNL
colegiul 7 Doru Frunzulica – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Mihai Nita – PD-L
colegiul 2 Ion Toma – PSD+PC
colegiul 3 Dan Sova – PSD+PC

PRAHOVA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cristian Burlacu – PSD+PC
colegiul 2 Florin Anghel – PD-L
colegiul 3 Gratiela Gavrilescu – PNL
colegiul 4 Marian Saniuta – PSD+PC
colegiul 5 Mihai Apostoloche – PSD+PC
colegiul 6 Razvan Turea – PSD+PC
colegiul 7 Adriana Saftoiu – PNL
colegiul 8 Adrian Nastase – PSD+PC
colegiul 9 George Ionescu – PD-L
colegiul 10 Sever Voinescu-Cotoi – PD-L
colegiul 11 Roberta Anastase – PD-L
colegiul 12 Andrei Sava – PD-L

Senat

colegiul 1 Georgica Severin – PD-L
colegiul 2 Iulian Badescu – PD-L
colegiul 3 Teodor Melescanu – PNL
colegiul 4 Sorin Chivu – PSD+PC
colegiul 5 Daniel Savu – PSD+PC

SATU MARE

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gheorghe Ciocan – PSD+PC
colegiul 2 Ioan Holdis – PD-L
colegiul 3 Viorel Buda – PNL
colegiul 4 Varga Attila – UDMR
colegiul 5 Erdei Doloczki Istvan – UDMR

Senat

colegiul 1 Valer Marian – PSD+PC
colegiul 2 Tiberiu Gunthner – UDMR

SALAJ

Camera Deputatilor

colegiul 1 Lucian Bode – PD-L
colegiul 2 Seres Denes – UDMR
colegiul 3 Iuliu Nosa – PSD+PC
colegiul 4 Gheorghe Mirel Talos – PNL

Senat

colegiul 1 Fekete-Szabo Andras Levente – UDMR
colegiul 2 Gheorghe Pop – PSD+PC

BUCURESTI

Camera Deputatilor

Colegiul1: Bogdan Olteanu (PNL)
Colegiul 2: Daniel Budurescu
Colegiul 3: Ludovic Orban(PNL)
Colegiul 4: Costică Canacheu(PD-L)
Colegiul 5. Georgian Pop
Colegiul 6. Rodica Nassar(PSD)
Colegiul 7. Florian Popa
Colegiul 8. Brânduşa Novac
Colegiul9. Theodor Paleologu(PD-L)
Colegiul10. Cătălin Croitoru
Colegiul11. Sulfina Barbu(PD-L)
Colegiul12. Cristian Petrescu
Colegiul13. Danile Pirpiliu
Colegiul14. Radu Zătreanu
Colegiul15. Silviu Prigoană(PD-L)
Colegiul16. Sergiu Andon(PC)
Colegiul17. Roxana Jipa
Colegiul18. Doina Burcău
Colegiul19. Daniela Popa(PC)
Colegiul20. Oana Mizil(PSD)
Colegiul21. Dumitru Chiriţă
Colegiul22. Alina Gorghiu(PNL)
Colegiul23. Aura Vasile(PSD)
Colegiul24. Daniel Geantă
Colegiul25. Elena Udrea(PD-L)
Colegiul26. Florea Damian
Colegiul 27. Cornel Pieptea
Colegiul 28. Dănuţ Liga

Senat

Colegiul1. Sergiu Nicolaescu(PSD)
Colegiul2. Crin Antonescu(PNL)
Colegiul3. Cristi Diaconescu(PSD)
Colegiul4. Anca Boagiu(PD-L)
Colegiul5. Vasile Blaga(PD-L)
Colegiul6. Cristian Rădulescu(PD-L)
Colegiul7. Cristian Ţopescu(PNL)
Colegiul8. Dan Voiculescu(PC)
Colegiul9. Cătălin Voicu(PSD)
Colegiul10. Ecaterina Andronescu(PSD)
Colegiul11. Radu F. Alexandru(PD-L)
Colegiul12. Gabriel Mutu

DIASPORA

Camera Deputatilor

colegiul 1 William Branza – PD-L
colegiul 2 Tudor Pantaru – PSD+PC
colegiul 3 Mircea Lubanovici – PNL
colegiul 4 Koto Iosif – UDMR

Senat

colegiul 1 Viorel Riceard Badea – PD-L
colegiul 2 Raymond Luca – PNL

Bacau Online

Cele mai noi informatii din Bacau le gasiti pe Bacaul.ro

2 comentarii la „Alegeri 30 noiembrie 2008

  • marți, 02-12-08 la 14:58
    Permalink

    Ma bucur enorm pentru scorul bun realizat de PNL dar ma si intristez pentru ca au fost candidati ca madam Stoica care a tras partidul inapoi.
    Sa avem grija pe viitor

    Răspunde
  • joi, 04-12-08 la 8:39
    Permalink

    Am aceeasi senzatie ca dupa (revolutie),Dezgust!Ne-ati furat in stil barbar cu oculta voastra cu tot.Va trebui sa platiti intr-o zi ca Romania sa fie libera.RUSINE VOUA!!!

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.