Categorii: Social

UPDATE: Reţinut de poliţişti după ce a condus băut şi fără permis

În data de 13 iunie , polițiștii din cadrul Secţiei 6 Poliţie Rurală Traian au fost sesizaţi de un bărbat în vârstă de 48 de ani, din com. Negri, cu privire la faptul că o persoană a condus un autoturism cu care a produs un accident rutier, intrând în gardul vecinei sale, după care a părăsit locul accidentului.

Din verificările efectuate de poliţişti a rezultat faptul că, în după-amiaza zilei de 13 iunie , un bărbat în vârstă de 35 de ani, din municipiul Bacău, a condus un autoturism aflându-se sub influenţa alcoolului şi fără a avea permis de conducere, ar fi intrat în coliziune cu gardul unui imobil, după care ar fi plecat de la faţa locului.

Autoturismul implicat în evenimentul rutier a fost găsit de poliţişti în apropierea unei stâne din aceeaşi localitate. Totodată, conducătorul auto a fost identificat de poliţişti la un bar din comună. În momentul observării organelor de poliţie, bărbatul a fugit, însă a fost prins de poliţişti şi condus la sediul poliţiei.

În urma testării cu aparatul etilotest rezultatul obţinut a indicat o valoare de 0,97 mg/l alcool pur în aerul expirat. În vederea stabilirii alcoolemiei, bărbatul a fost transportat la spital unde i-au fost prelevate două mostre biologice de sânge.

În data de 15 iunie , bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore, pentru săvârșirea infracţiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere şi conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.

Comentează
Share
Publicat de
Taguri: accidentbeat

Recent Posts

Păcatul capital, ridicat la rang de ideal

„Era mai bine înainte. Ni se dădeau case, serviciu, aveam siguranța zilei de mâine…”. Vorbe…

miercuri, 12-02-25

De ce pariurile live au devenit atat de populare

Pariurile live au castigat rapid popularitate in randul pasionatilor de jocuri de noroc online.

marți, 04-02-25

Care sunt avantajele jocurilor ca la aparate de la casino online?

Tot ceea ce vine să ne simplifice efortul pentru a face anumite lucruri și oferă…

joi, 30-01-25

Râșniță de cafea manuală sau electrică? Care este alegerea perfectă pentru un home barista?

Tu erai conștient de faptul că mai bine de 60% din aroma cafelei se pierde…

joi, 30-01-25

Tescani, loc binecuvântat”, expoziție retrospectivă 1976 – 2024

„TESCANI, loc binecuvântat” este titlul expoziției de excepție organizate de Centrul de Cultură „George Apostu”…

marți, 28-01-25

Semințe roșii inimă de bou: cum să obții o recoltă bogată

Alegerea semințelor potrivite este primul pas spre o recoltă bogată și sănătoasă.

sâmbătă, 04-01-25

Acest website folosește cookies.